Tervishoiumuuseum

Eesti Tervishoiu Muuseum paikneb Tallinna vanalinnas kahes keskaegses hoones, mis on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Läbi kahe maja II ja III korruse paiknevad teematoad harutavad inimkeha põhjalikult lahti, peatudes kõikidel elundkondadel. Lisaks inimese anatoomia ja füsioloogia tutvustamisele peatume ka paljudel teistel valdkondadel, mis on meie keha ja tervisega tihedalt seotud. Näitlike vahendite mitmekesisus skeemide, vahast või plastist anatoomiliste mudelite ja  päris elundite ehk plastinaatide näol, võimaldab muuseumikülastajal saada täiusliku pildi inimese sisemusest. Toredat osalemisvõimalust pakuvad elektroonilised ja mehaanilised  „käed külge“ eksponaadid.

Püsinäitus „Avameelselt sinu kehast“ soovib oma külastajatele pakkuda eredat ja meeldejäävat muuseumielamust ning julgustada tegema oma elus tervislikke valikuid.

Aja jooksul oleme me näitusele loonud mitmeid interaktiiveid eksponaate. Näiteks oleme loonud klassikalise “Simon Says” mängu, soengusimulaatori, 3D inimese simulaatori, naha tundlikkuse simulaatori ning interaktiivse mikroskoobi.