Narva linnuse püsiekspositsioon

Narva linnuse püsiekspositsioon

Narva linnus on rekonstrueeritud viisil, kus olemasolev arhitektuuristruktuur on viimistletud puhta ja lakoonilise sisekujundusega. Näitus üritab installatsioonile lisada veel ühe kihi ja mitte domineerida sisekujunduse üle.

TMD tootis puutetundlikele ekraanidele neli interaktiivset mängu, kus külastajad saavad ehitada oma lossi, kasutades eri ajastute klotse.

Ka saab end füüsiliselt proovile panna maadlusmasina ja viskemängu abil. Mõlemad mängud on täis ajaloolist teavet Liivimaa losside ning erinevate impeeriumide ja ajastute valitsejate kohta. Külastajad saavad valida endale meelepärase vastase ja proovida temaga kätt suruda.

Narva lossi püsiekspositsiooni staarekspositsioon on vastasseisu ruumi interaktiivne lahinguprojektsioon, kus ülisuurtel nägudel on projektsioonid ja ruumi keskel on suur ümmargune laud, kus külastajad saavad vaadata 1558., 1700. ja 1918. aasta lahingute sündmusi linnulennult.

Koridoris valmistas TMD seina kaardistamise projektsiooninstallatsiooni, kus seinte erinevad osad valgustatakse vastavalt nende ehitamise kuupäevale.